AfyonkarahisarHayvanlarManşetYaşam

Vatandaşın belediye personeline mama ve su kabı isyanı

Afyon’da yaşayan vatandaşların sokak hayvanları için bıraktığı mama ve su kaplarının belediye personelince sürekli çöpe atılması tepki çekti.

vatandasin_belediye_personeline_mama_ve_su_kabi_isyani_image3Birçok belediye sokak hayvanları için mama ve su kabı istasyonlarına yatırım yaparak belirli noktalara özellikle yerleşim yaptığı halde, Afyon’da yaşayan vatandaşların bıraktığı mama ve su kaplarının belediye personelince sürekli çöpe atılması tepki çekti.

Hayvan hakları ile ilgili oluşumlar başta olmak üzere konuya duyarlı sivil toplum kuruluşları, vatandaşların dikkatini çekebilmek adına televizyon ve sosyal medya kanalları aracılığıyla kampanyalar yürüterek hayvanlara karşı duyarlı bilinç aşılayabilmek için çaba sarf ediyor ve yaz aylarında mama ve su kabı bırakılmasını teşvik ediyorlar.

vatandasin_belediye_personeline_mama_ve_su_kabi_isyani_image4Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Veysel Eroğlu da geçtiğimiz haftalarda mama ve su veren geri dönüşüm istasyonlarına destek vererek açılışını yapmış, birçok belediye ise şehrin muhtelif noktalarına yerleştirmek üzere sipariş vermişti. Ancak Afyonkarahisar’da henüz buna benzer istasyonlar veya belediyenin hayvanlar için özel bir çalışması bulunmadığı için duyarlı vatandaşlar tarafından evlerinin civarına veya hayvanların kolay ulaşabileceği noktalara bıraktıkları mama ve su kaplarının belediye personelince gereksiz olarak algılanması ve çöpe atılması vatandaşı isyan ettiriyor.

Konuya duyarlı vatandaşlardan Rabia Zenger ise belediye çalışanlarına tepkisini sosyal medyadan işte böyle dile getirdi:

vatandasin_belediye_personeline_mama_ve_su_kabi_isyani_image5

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Risus Medya

Risus Medya, Afyonkarahisar merkezli olarak kültür, sanat, etkinlik, magazin, eğitim ve yaşam haberleri ağırlıklı olarak yayın yapmayı prensip edinmiş bir haber sitesidir. Haber sitemizin maliyetleri, haber yayınları, editörlük, yazarlık ve diğer tüm çalışmalar gönüllü ekibimiz tarafından finanse edilmekte ve yerine getirilmektedir. Sizler de yeteneğinizin ve ilginizin olduğu konularda bu güzel ekibimizin içinde yer almak isterseniz risusmedya@gmail.com adresine yazarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca kültür, sanat, etkinlik, magazin ve eğitim başta olmak üzere yayınlanmasını istediğiniz haberleri bize ulaştırabilirsiniz. Gerekli incelemeden sonra haberiniz en kısa sürede editörlerimiz tarafından yayına alınacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı