Kültür-SanatManşetTiyatro

Tuncer Cücenoğlu’nun “Dosya”sı Azerbaycan’da!

TUNCER CÜCENOĞLU’NUN “DOSYA” ADLI OYUNU AZERBAYCAN MİNGEÇEVİR DEVLET TİYATROSU’NDA PROVAYA ALINIYOR.

Tuncer Cücenoğlu’nun ünlü oyunlarından DOSYA Azerbaycan’ın 50 yıllık tiyatrosu Mingeçevir Devlet Dram Tiyatrosu’nda Xazar Genceli tarafından sahnelenecek.

Aynı zamanda oyunun çevirmeni de olan Xazar Genceli oyunla ilgili ön hazırlıkları bitirmek üzere. Ekimin ortasında başlayacak olan provalar sonunda Kasım ayı sonu ya da en geç Aralık ayı başında ilk gösterim yapılacak.

Oyun Türkiye’de ilk kez Levent Kırca rejisiyle 12 Eylül döneminde sahnelenmişti. Birçok özel tiyatrodan sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında da başarılı bir kadro ve Erhan Yazıcıoğlu’nun rejisiyle seyirciyle buluşmuştu. Cücenoğlu’nun da katılacağı oyun Türkiye dışında Dünya’da ilk kez eski Yugoslavya’da sahnelenmişti.

Dosya oyunu “Bir yerde baskı varsa orada hırsızlık/yolsuzluk vardır” tezini işliyor…

Cücenoğlu’na Ankara Sanat Kurumu “En Başarılı Yazar Ödülü’nü kazandıran Dosya’nın Dünya ülkeleri tiyatro repertuvarlarına alınması sevindirici. Tuncer Cücenoğu’nu tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Risus Medya

Risus Medya, Afyonkarahisar merkezli olarak kültür, sanat, etkinlik, magazin, eğitim ve yaşam haberleri ağırlıklı olarak yayın yapmayı prensip edinmiş bir haber sitesidir. Haber sitemizin maliyetleri, haber yayınları, editörlük, yazarlık ve diğer tüm çalışmalar gönüllü ekibimiz tarafından finanse edilmekte ve yerine getirilmektedir. Sizler de yeteneğinizin ve ilginizin olduğu konularda bu güzel ekibimizin içinde yer almak isterseniz risusmedya@gmail.com adresine yazarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca kültür, sanat, etkinlik, magazin ve eğitim başta olmak üzere yayınlanmasını istediğiniz haberleri bize ulaştırabilirsiniz. Gerekli incelemeden sonra haberiniz en kısa sürede editörlerimiz tarafından yayına alınacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı