EdebiyatEtkinlikKültür-Sanat

Tevfik Fikret Doğumunun 150. Yılında Anılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü tarafından Aşiyan Müzesi’ne kazandırılan Şair ve Ressam Tevfik Fikret’e ait tablolar, el yazma eser müsvetteler, ilk baskı şiir kitapları ve dönem fotoğrafları tanıtılacak. Bu vesileyle doğumunun 150. yılında Tevfik Fikret anılacak.

Programda Aşiyan Müzesi’nin açıldığı 1945 yılından bu yana müzeye bağışta bulunan isimlerin yer aldığı Bağışçı Panosu da açılacak.

TANITILACAK ESERLER

1- Tevfik Fikret’in Akrabası Selim Sübay’ın bağışladığı Tevfik Fikret’e ait 3 adet yağlıboya tablo.

2- Tevfik Fikret’in Akrabası, Fikret Ütügen’in bağışladığı Tevfik Fikret’e ait 1 adet seyyar yazı takımı.

3- Aşiyan Müzesi koleksiyonu için satın alınan Tevfik Fikret’e ait 1 adet yağlıboya tablo ile 5 adet baskı ve el yazma eserler.

4- Tevfik Fikret Döneminde Aşiyan’ın iç ve dış görüntülerinin olduğu, İBB Atatürk Kütüphanesi Koleksiyonu’ndan alınan 21 foto kart.

5- Boğaziçi Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mutlu Erbay tarafından Tevfik Fikret ve Ailesini konu alan yağlıboya tablo çalışması.

 

Yer: Aşiyan Müzesi

Tarih: 22 Aralık 2017 Cuma

Saat: 16:00

Daha Fazla Göster

Risus Medya

Risus Medya, Afyonkarahisar merkezli olarak kültür, sanat, etkinlik, magazin, eğitim ve yaşam haberleri ağırlıklı olarak yayın yapmayı prensip edinmiş bir haber sitesidir. Haber sitemizin maliyetleri, haber yayınları, editörlük, yazarlık ve diğer tüm çalışmalar gönüllü ekibimiz tarafından finanse edilmekte ve yerine getirilmektedir. Sizler de yeteneğinizin ve ilginizin olduğu konularda bu güzel ekibimizin içinde yer almak isterseniz risusmedya@gmail.com adresine yazarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca kültür, sanat, etkinlik, magazin ve eğitim başta olmak üzere yayınlanmasını istediğiniz haberleri bize ulaştırabilirsiniz. Gerekli incelemeden sonra haberiniz en kısa sürede editörlerimiz tarafından yayına alınacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı