Başlangıç / Afyonkarahisar / Taş Medrese’de yeni dönem kurs kayıtları başladı

Taş Medrese’de yeni dönem kurs kayıtları başladı

Taş Medrese’de yeni dönem kurs kayıtları da başladı. Kursa katılmak isteyenler müracaatlarını Taş Medrese’ye giderek bizzat yapabilirler. Ücretsiz verilecek kursların tüm masrafları Belediye tarafından karşılanmakta.

EL EMEĞİ ÜRÜNLER TAŞ MEDRESE’DE HAYAT BULUYOR

Keçe Atölyesi Arı Gibi

Afyonkarahisar Belediyesi Taş Medrese Keçe Atölyesinde hummalı bir çalışma yürütülüyor. Taş Medrese’de 500 adet keçe seccade yapımı kursiyerler tarafından canla başla usta ellerde işleniyor.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun eşi Hatice Eroğlu, Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Dudu Özkal, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve eşi Emine Çoban, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Başkan Yardımcısı Ayfer Örten ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Emel Sarlık geçtiğimiz günlerde yapılan seccadeleri yerinde incelediler.

AFİ Büyük Beğeni Topluyor

Taş Medrese’de keçe yapımının yanı sıra ahşap ürünlerde usta ellerde şekil buluyor. Ahşap Oyma Ustası Yalçın Şanaldı, başta Afyonkarahisar Belediyesi’nin maskotu Afi’yi ahşap ve kabağın birleşmesiyle gece lambasına dönüştürdü. Işıklı Afi, görenleri kendisine hayran bıraktı.

İlimizin kavşak noktalarında yer alan simgeleri de ahşaptan işleyen Yalçın Usta, yaptığı el emeği göz nuru ürünleri Taş Medreseyi ziyarete gelen misafirlerin beğenisine sundu.

Yeni Dönem Kurs Kayıtları Başladı

Taş Medrese’de yeni dönem kurs kayıtları da başladı. Kursa katılmak isteyenler müracaatlarını Taş Medrese’ye giderek bizzat yapabilirler. Ücretsiz verilecek kursların tüm masrafları Belediye tarafından karşılanmakta.

ATÖLYE VE KURSLAR
1. Tespih Yapım Kursu
2. Yemeni Çarık Kursu
3. Deri Aksesuar ve Tablo Yapım Kursu
4. Keçe Kursu
5. Kitre Bebek Yapım Kursu
6. Cam Boncuk ve Üfleme Kursu
7. Gümüş ve Sedef işlemeciliği Kursu
8. Dokuma Kursu
9. Ebru Kursu
10. Hüsn-ü Hat Sanatı Kursu
12. Bıçak Yapım Kursu
13. Ahşap Oyma Kursu
14. Ahşap Minyatür Kursu
15. Kabak Oyma Kursu
16. Ney Üfleme Kursu
17. Tezhip Kursu
18. Seramik Kursu

Hakkında: Risus Medya

Risus Medya, Afyonkarahisar merkezli olarak kültür, sanat, etkinlik, magazin, eğitim ve yaşam haberleri ağırlıklı olarak yayın yapmayı prensip edinmiş bir haber sitesidir. Haber sitemizin maliyetleri, haber yayınları, editörlük, yazarlık ve diğer tüm çalışmalar gönüllü ekibimiz tarafından finanse edilmekte ve yerine getirilmektedir. Sizler de yeteneğinizin ve ilginizin olduğu konularda bu güzel ekibimizin içinde yer almak isterseniz risusmedya@gmail.com adresine yazarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca kültür, sanat, etkinlik, magazin ve eğitim başta olmak üzere yayınlanmasını istediğiniz haberleri bize ulaştırabilirsiniz. Gerekli incelemeden sonra haberiniz en kısa sürede editörlerimiz tarafından yayına alınacaktır.

Kontrol Ediliyor

Afyonkarahisar’da çekilen kısa filme ödül yağdı

Afyonkarahisar’da Çekilen Kısa Filme 5 Uluslararası Ödül Senaristliğini, Yapımcı ve Yönetmenliğini Afyon Kocatepe Üniversitesi Güzel …

Bir Cevap Yazın