AfyonkarahisarEtkinlikGündemManşetYaşam

Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü Yapıldı

Sarıkamış Harekatı’nın 102. yılı anma etkinlikleri kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezleri anma programı düzenledi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezlerinin düzenlediği anma programına sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ve kuruluş çalışanları ile çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Binlerce vatandaş ellerinde Türk bayraklarıyla şehitlerini andı.

Afyonkarahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezleri tarafından 1914 yılında mukaddesatımız uğruna, Allahuekber Dağları’nda canlarını hiç çekinmeden feda eden şehitlerimiz için düzenlenen anma programı İmaret Camii önünde toplanılarak Sarıkamış Şehitlerimiz hakkında sunum yapılmasıyla başladı. Ardından Anıtpark’a kadar temsili bir yürüyüş gerçekleştirildi. Yürüyüşte katılımcılara atkı ve bere dağıtımı da yapıldı. Yürüyüş sonrasında ise katılımcılara keşkek ikramı yapılarak program tamamlandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan bu çalışma kapsamında Sarıkamış’taki yürüyüş programıyla aynı gün ve aynı saatte 81 ilimizde yürüyüş etkinlikleri düzenlendi. Gençlik ve Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; programın Sarıkamış Ruhu’nun ülke genelinde canlılığını sürdürmesi ve manevi ikliminin toplumun tüm bireyleri tarafından hissedilmesi için düzenlendiği ve bu yürüyüşler ile Sarıkamış harekâtında donarak şehit düşen on binlerce Mehmetçiğimizin anıldığı belirtildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Risus Medya

Risus Medya, Afyonkarahisar merkezli olarak kültür, sanat, etkinlik, magazin, eğitim ve yaşam haberleri ağırlıklı olarak yayın yapmayı prensip edinmiş bir haber sitesidir. Haber sitemizin maliyetleri, haber yayınları, editörlük, yazarlık ve diğer tüm çalışmalar gönüllü ekibimiz tarafından finanse edilmekte ve yerine getirilmektedir. Sizler de yeteneğinizin ve ilginizin olduğu konularda bu güzel ekibimizin içinde yer almak isterseniz risusmedya@gmail.com adresine yazarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca kültür, sanat, etkinlik, magazin ve eğitim başta olmak üzere yayınlanmasını istediğiniz haberleri bize ulaştırabilirsiniz. Gerekli incelemeden sonra haberiniz en kısa sürede editörlerimiz tarafından yayına alınacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı