AfyonkarahisarHayvanlarYaşam

Sandıklı MYO Öğrencileri Yolda Buldukları Bitkin Köpeği Tedavi Ettirdi

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde, yüksekokul öğrencileri çevre yolunda bulduğu bitkin köpeği tedavi ettirdi. Köpek, tedavisinin ardından belediyenin hayvan barınağına teslim edildi.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Sandıklı Meslek Yüksekokulu (MYO) İşletme Bölümü birinci sınıf öğrencileri İbrahim Can (20), Mehmet Altıntaş (26), Miray Topalak (21) ve Nur Şahin (23), dün öğle saatlerinde, okul çıkışında Afyonkarahisar-Antalya yolu üzerinde bitkin bir köpeği fark etti. Yoldan geçen araçların ezmemesi için köpeği yoldan alan öğrenciler, hayvana yiyecek verdi. Öğrenciler, daha sonra halsiz köpeği ilçedeki bir veteriner kliniğine getirdi.

Beslenme bozukluğu tespit edilen köpeğin tedavi masraflarını üstlenen öğrenciler, hayvanı tedavi ettirdi. Köpek, tedavisinin ardından Sandıklı Belediyesi Hayvan Barınağı’na götürülmek üzere Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü personeline teslim edildi.

Öğrencilerden Miray Topalak, anayol üzerinde, araçların ezeceği şekilde duran köpeği yolda bırakmaya gönüllerinin razı olmadığını dile getirerek, “Köpeği okulun karşısındaki yolda bulduk. Biraz halsizdi, aldık besledik. Daha sonra veterinere getirdik. Muayene ve tedavisini ettirdik. Daha sonra da hayvan barınağına koymak üzere belediye yetkililerine teslim edeceğiz. Bu kış gününde, sokak hayvanlarına karşı herkesin daha duyarlı olmasını istiyoruz” dedi.

DHA, Ahmet Dağlı-Sandıklı/Afyonkarahisar
http://www.hurriyet.com.tr/ogrenciler-yolda-bulduklari-bitkin-kopegi-teda-40655292

Etiketler
Daha Fazla Göster

Risus Medya

Risus Medya, Afyonkarahisar merkezli olarak kültür, sanat, etkinlik, magazin, eğitim ve yaşam haberleri ağırlıklı olarak yayın yapmayı prensip edinmiş bir haber sitesidir. Haber sitemizin maliyetleri, haber yayınları, editörlük, yazarlık ve diğer tüm çalışmalar gönüllü ekibimiz tarafından finanse edilmekte ve yerine getirilmektedir. Sizler de yeteneğinizin ve ilginizin olduğu konularda bu güzel ekibimizin içinde yer almak isterseniz risusmedya@gmail.com adresine yazarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca kültür, sanat, etkinlik, magazin ve eğitim başta olmak üzere yayınlanmasını istediğiniz haberleri bize ulaştırabilirsiniz. Gerekli incelemeden sonra haberiniz en kısa sürede editörlerimiz tarafından yayına alınacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı