GündemKültür-SanatManşetTiyatro

Rusya Festivalinde Türk Jüri Üyesi

Oyunları dünyanın birçok ülkesinde repertuvarlara alınmakta ve sahnelenmekte olan oyun yazarı Tuncer Cücenoğlu Rusya’nın Ufa şehrinde 7-14 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacak olan 6.Uluslararası Tuğanlık (Kardeşlik) Tiyatro Festivali’nde jüri üyesi olarak görev yapacak.

Böyle bir görevin kendisine verilmesinden dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Cücenoğlu “Ülkelerimizin kültürel açıdan yakınlaşmasına bundan böyle de aynı sorumluluk duygusuyla devam edeceğini” vurguladı.

Cücenoğlu 14 Eylül’de yapılacak ödül töreninden sonra 15 Eylül’de Moskova’ya uğrayıp Nazım Hikmet’in mezarını da ziyaret ederek İstanbul’a dönecek.

Festivalde Türkiye’yi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları yapımı “Machbet” temsil edecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Risus Medya

Risus Medya, Afyonkarahisar merkezli olarak kültür, sanat, etkinlik, magazin, eğitim ve yaşam haberleri ağırlıklı olarak yayın yapmayı prensip edinmiş bir haber sitesidir. Haber sitemizin maliyetleri, haber yayınları, editörlük, yazarlık ve diğer tüm çalışmalar gönüllü ekibimiz tarafından finanse edilmekte ve yerine getirilmektedir. Sizler de yeteneğinizin ve ilginizin olduğu konularda bu güzel ekibimizin içinde yer almak isterseniz risusmedya@gmail.com adresine yazarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca kültür, sanat, etkinlik, magazin ve eğitim başta olmak üzere yayınlanmasını istediğiniz haberleri bize ulaştırabilirsiniz. Gerekli incelemeden sonra haberiniz en kısa sürede editörlerimiz tarafından yayına alınacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı