AfyonkarahisarGündemYaşam

Okul müdürü görevden uzaklaştırıldı

Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa İlçesi’ne bağlı Düzağaç Beldesi’nde yaşanan küçük yaştaki engelli kız çocuğuna cinsel istismar soruşturmasında okul müdürü de görevden uzaklaştırıldı.

Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa İlçesi’ne bağlı Düzağaç Beldesi’nde bir ilkokulda temizlik görevlisi olarak işe başlayan 22 yaşındaki S.Y.’nin, küçük yaştaki engelli kız çocuğuna cinsel istismar soruşturması kapsamında okul müdürürün de görevden uzaklaştırıldığı bildirildi.

Sinanpaşa Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, basın ve yayın organlarında çıkan Sinanpaşa İlçesi Düzağaç Beldesi İstiklal İlkokulu’nda yaşanan çocuk istismar haberleri ile ilgili olarak, adli makamlarca gerekli soruşturma başlatıldığı ve S.Y.’nin tutuklandığı bildirildi.

Açıklamada ayrıca, “Sinanpaşa Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 5 Mayıs 2016 günü görevli ve yetkililer hakkında soruşturma başlatılmıştır. Okul Müdürü Ş.A. soruşturma kapsamında görevden uzaklaştırılmıştır” denildi.

Geçtiğimiz hafta yaşanan hadisede, İstiklal İlkokulu’nda temizlik görevlisi olarak işe başlayan S.Y., ilk iş gününde okul bahçesinde oynayan çocuklardan konuşma ve işitme engelli 7 yaşındaki N.I.’yı okulun ikinci katında bulunan sinema sınıfına çıkararak, burada fiili livata yoluyla küçük kıza cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanmıştı.

Konuşma ve işitme engelli çocuğun durumu ailesine bildirmesi üzerine açığa çıkan olay neticesinde, S.Y.’nin jandarmaya verdiği ifadesinde itirafta bulunduğu belirtilmişti.

İlgili haber için buraya tıklayabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Risus Medya

Risus Medya, Afyonkarahisar merkezli olarak kültür, sanat, etkinlik, magazin, eğitim ve yaşam haberleri ağırlıklı olarak yayın yapmayı prensip edinmiş bir haber sitesidir. Haber sitemizin maliyetleri, haber yayınları, editörlük, yazarlık ve diğer tüm çalışmalar gönüllü ekibimiz tarafından finanse edilmekte ve yerine getirilmektedir. Sizler de yeteneğinizin ve ilginizin olduğu konularda bu güzel ekibimizin içinde yer almak isterseniz risusmedya@gmail.com adresine yazarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca kültür, sanat, etkinlik, magazin ve eğitim başta olmak üzere yayınlanmasını istediğiniz haberleri bize ulaştırabilirsiniz. Gerekli incelemeden sonra haberiniz en kısa sürede editörlerimiz tarafından yayına alınacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı