Başlangıç / Afyonkarahisar / Öğretmenlere koçluk eğitimi verilecek

Öğretmenlere koçluk eğitimi verilecek

 

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Eğitim Koçluğu Eğitimi” projesi kapsamında Rehberlik Araştırma Merkezi’nde eğitimlere başlandı.

Afyonkarahisar İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Anadolu Kültür Eğitim ve Araştırma Derneği tarafından hazırlanan ve Zafer Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında fonlanan “Eğitim Koçluğu Eğitimi ” projemizin 11 Ocak 2016 Pazartesi günü saat 9.00’da Rehberlik Araştırma Merkezi konferans salonunda açılışı yapılmış ve eğitimlere başlanmıştır. Projenin açılışında konuşma yapan Millî Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, günümüzde başarılı çalışmalar yapabilmek için proje tabanlı ve birebir sunumların önem kazandığını, Afyonkarahisar İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak 2-3 yıldır projeye dayalı çalışmalara kendilerinin de bilhassa önem verdiğini belirtti ve bu eğitimlerin de öğrenci ve öğretmenlere yönelik verimli bir çalışma olacağını dile getirdi. Birebir iletişimin öğrenciler üzerindeki etkisini vurgulayan Sayın YALÇIN, alınan eğitimlerle öğretmenlerin öğrencileriyle akademik ve sosyal alanda daha iyi iletişim kurmalarını sağlamayı hedeflediklerini söyleyerek projeye katkılarından dolayı Zafer Kalkınma Ajansı’na teşekkür etti ve proje hakkında açıklamalarda bulundu.

Projemiz kapsamında Müdürlüğümüze bağlı ortaokul ve liselerde görevli olan ve gönüllülük esası ile seçilmiş öğretmenlere uzmanlar tarafından 11-15 Ocak ve 18-22 Ocak tarihlerinde günde 6 saat toplamda 60 saat eğitim koçluğu eğitimi verilecektir. İki hafta şeklinde planlanan eğitime her hafta 50’şer öğretmen olmak üzere 2 ayrı grup halinde 100 öğretmen katılacaktır. “Eğitim Koçluğu Eğitimi” öğretmenlerimizin, öğrencilerin öğrenim hayatına ve sosyal başarı sürecine koçluk becerileriyle daha iyi destek olmalarını amaçlamaktadır.

Eğitimin ilk günü “Ego durumları, farkındalık, koçluk nedir, iletişim nedir”; ikinci günü “iletişim becerileri, etkili dinleme”; üçüncü günü “odaklanma egzersizleri, yeni nesil beklentileri, güçlü soru sorabilme, etkili öğretme teknikleri, doğru geri bildirim verme” eğitimi verilecek olup, öğretmenlerimizin öğrenci rehberliği konularında profesyonelleşmelerine katkı sağlanacaktır. Eğitimin dördüncü günü ise uzmanlar tarafından “beden dili kullanımı, hızlı okuma becerileri, hafıza teknikleri, etkili ders çalışma teknikleri”; beşinci günü “test çözme teknikleri ve öğrenmeyi öğrenme ve stres yönetimi” konusunda eğitim verilecek olup, eğitim tamamlandığında öğretmenlerimize katılım belgesi verilecektir.

Hakkında: Risus Medya

Risus Medya, Afyonkarahisar merkezli olarak kültür, sanat, etkinlik, magazin, eğitim ve yaşam haberleri ağırlıklı olarak yayın yapmayı prensip edinmiş bir haber sitesidir. Haber sitemizin maliyetleri, haber yayınları, editörlük, yazarlık ve diğer tüm çalışmalar gönüllü ekibimiz tarafından finanse edilmekte ve yerine getirilmektedir. Sizler de yeteneğinizin ve ilginizin olduğu konularda bu güzel ekibimizin içinde yer almak isterseniz risusmedya@gmail.com adresine yazarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca kültür, sanat, etkinlik, magazin ve eğitim başta olmak üzere yayınlanmasını istediğiniz haberleri bize ulaştırabilirsiniz. Gerekli incelemeden sonra haberiniz en kısa sürede editörlerimiz tarafından yayına alınacaktır.

Kontrol Ediliyor

23. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Ödülleri Sahiplerini Buldu…

Türkiye’de tiyatro-sinema dallarında en uzun soluklu ve sadece oyuncu ödülleri veren tek organizasyon olan “Sadri …

Bir Cevap Yazın