AfyonkarahisarEtkinlikKültür-SanatManşetMüzik

Mine Geçili konseri sanatseverleri mest etti

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından düzenlenen Türk Sanat Müziğinin yükselen sesi Mine Geçili’nin konuk sanatçı olarak katıldığı AKSAM Türk Sanat Müziği Topluluğu- “Şarkılarda Seneler/Yıllar” konseri sanatseverleri mest etti.

AKÜ Atatürk Kongre Merkezi’nde düzenlenen konsere, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, AKSAM Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Alimoğlu ve çok sayıda sanatsever katıldı. Üç bölümde icra edilen konserin ilk bölümünde, Şef Yıldırım Aktaş yönetiminde AKSAM Türk Sanat Müziği Topluluğu sahne aldı.

Nihavend, hicaz ve hüzzam gibi birçok makamdan koro ve solo şarkıların seslendirildiği bu bölümün ardından, sahneye Türk Sanat Müziğinin yükselen sesi Mine Geçili çıktı. Öncelikle, hicaz ve kürdi makamlarından oluşan 10 şarkılık bir resital sunan sanatçı, konserin üçüncü bölümünde AKSAM Türk Sanat Müziği Topluluğu ile birlikte koro olarak üç şarkı seslendirdi.

Gönüllerin mest olduğu gecenin sonunda, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Mine Geçili ve AKSAM Türk Sanat Müziği Topluluğu’na teşekkür ederek çiçek takdim etti. AKSAM Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Alimoğlu da TSM Sanatçısı Mine Geçili ve AKSAM Türk Sanat Müziği Topluluğu adına Şef Yıldırım Aktaş’a plaket verdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Risus Medya

Risus Medya, Afyonkarahisar merkezli olarak kültür, sanat, etkinlik, magazin, eğitim ve yaşam haberleri ağırlıklı olarak yayın yapmayı prensip edinmiş bir haber sitesidir. Haber sitemizin maliyetleri, haber yayınları, editörlük, yazarlık ve diğer tüm çalışmalar gönüllü ekibimiz tarafından finanse edilmekte ve yerine getirilmektedir. Sizler de yeteneğinizin ve ilginizin olduğu konularda bu güzel ekibimizin içinde yer almak isterseniz risusmedya@gmail.com adresine yazarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca kültür, sanat, etkinlik, magazin ve eğitim başta olmak üzere yayınlanmasını istediğiniz haberleri bize ulaştırabilirsiniz. Gerekli incelemeden sonra haberiniz en kısa sürede editörlerimiz tarafından yayına alınacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı