AfyonkarahisarKültür-SanatManşetTiyatro

“Midas’ın Kulakları” Afyonkarahisar’da

Trabzon Devlet Tiyatrosu tarafından hazırlanan “Midas’ın Kulakları” adlı oyun Afyonkarahisar’da sahnelenecek.

Geçtiğimiz sezon “Ziyaretçi” adlı oyunla Afyonkarahisar’a gelen ve büyük beğeni toplayan Trabzon Devlet Tiyatrosu, 17-18 Şubat tarihlerinde Hattat Ahmet Karahisari Kültür Merkezi’nde saat 20:00’da Afyonkarahisarlı sanatseverler için sahne alacak.

Güngör Dilmen’in yazdığı ve Oğuz Utku Güneş’in rejisiyle sahnelenen oyunda Trabzon Devlet Tiyatrosu oyuncuları Uğur Keleş, Banu Manioğlu, Duygu Dokgöz, Yavuz Topçuoğlu, Ahmet Uzuner, Taha Mataracı, Gürkan Erarslan, Elvan Tibukoğlu rol alıyor. Oyunun yönetmen yardımcılığını aynı zamanda Trabzon DT Müdürü olan Uğur Keleş yaparken, ışık tasarımı Nihat Bahar’a, kostüm tasarımı İnci Kangal’a, dekor tasarımı ise Hakan Dündar’a ait.

Oyunun Konusu:

“Hiç yoktan iki tanrı gökyüzünde kapışırlar.
Güneş Tanrı Apollon ve Keçi Ayaklı Pan.
Hangimizin müziği daha üstün diye.
Hiç yoktan Kral Midas’ı hakem ilan etmeye karar verirler.
Tanrıların yarışında karar merci olarak onurlanacağını sanan Kral Midas,
Bir tanrıyı kazandırırken diğerini kaybettirmiş olacağının ayırdına varmaz.
Hiç yoktan içine çekildiği bu yarışma
Midas’ın hiç yoktan çarpılmasına neden olur.
Her şey gibi hiç yoktan olanlar hiç olmayacak sonuçlar doğurur.
Oyunu kızıştırmak da bize düşer.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

Risus Medya

Risus Medya, Afyonkarahisar merkezli olarak kültür, sanat, etkinlik, magazin, eğitim ve yaşam haberleri ağırlıklı olarak yayın yapmayı prensip edinmiş bir haber sitesidir. Haber sitemizin maliyetleri, haber yayınları, editörlük, yazarlık ve diğer tüm çalışmalar gönüllü ekibimiz tarafından finanse edilmekte ve yerine getirilmektedir. Sizler de yeteneğinizin ve ilginizin olduğu konularda bu güzel ekibimizin içinde yer almak isterseniz risusmedya@gmail.com adresine yazarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca kültür, sanat, etkinlik, magazin ve eğitim başta olmak üzere yayınlanmasını istediğiniz haberleri bize ulaştırabilirsiniz. Gerekli incelemeden sonra haberiniz en kısa sürede editörlerimiz tarafından yayına alınacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı