AfyonkarahisarKültür-SanatManşetTiyatro

KABARE TABURE PERDELERİNİ AÇTI

Ahmet Taşpınar tarafından kurulan Kabare Tabure,  Hattat Ahmet Karahisari Kültür ve Sanat Merkezi’nde gösterime girdi.

İlk bölümde Survivor’da Afyonlu bir oyuncunun nasıl olacağının anlatıldığı skeç izleyiciler tarafından büyük alkış alırken, Afyonkarahisar Şehirlerarası Otobüs Terminalinde Afyon Lokumu ve Afyon Sucuğunun tanıtımı yapıldı. Son bölümlerine doğru Afyon’un tanıtımına büyük katkı sağlandığı gözlenen skeçte, ilimizin termali, sucuğu, damak tadı ve misafirperverliği anlatıldı. İzleyiciler tarafından büyük beğeni toplayan skeçlerin geliri Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanlığına bağışlandı.

EVLENME TEKLİFİNDE BULUNDU

Kabare Tabure skeçlerinde Afyonkarahisar’ın özelliklerini anlatan konulara yer verilmesi ayrı bir güzellik katarken, tiyatronun sonunda bir de özel sürpriz yapıldı. Mehmet Sivritepe isimli bir vatandaşı yanına çağıran Yönetmen Ahmet Taşpınar, tiyatro hakkında görüşlerini sordu. Ardından Sivritepe kız arkadaşına dönerek, “Benimle bir ömür boyu birlikte yaşamaya evet der misin? Benimle evlenirmisin?” diye sordu. Bir hayli heyecanlanan ve duygulanan genç kızın Sivritepe’ye “evet” cevabını vermesiyle salonda alkış koptu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Risus Medya

Risus Medya, Afyonkarahisar merkezli olarak kültür, sanat, etkinlik, magazin, eğitim ve yaşam haberleri ağırlıklı olarak yayın yapmayı prensip edinmiş bir haber sitesidir. Haber sitemizin maliyetleri, haber yayınları, editörlük, yazarlık ve diğer tüm çalışmalar gönüllü ekibimiz tarafından finanse edilmekte ve yerine getirilmektedir. Sizler de yeteneğinizin ve ilginizin olduğu konularda bu güzel ekibimizin içinde yer almak isterseniz risusmedya@gmail.com adresine yazarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca kültür, sanat, etkinlik, magazin ve eğitim başta olmak üzere yayınlanmasını istediğiniz haberleri bize ulaştırabilirsiniz. Gerekli incelemeden sonra haberiniz en kısa sürede editörlerimiz tarafından yayına alınacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı