EtkinlikKültür-SanatManşetTiyatro

İzmir Doğaçlama Tiyatro Festivali 2 Aralık’ta başlayacak

Bu yıl 6.sı düzenlenecek olan İzmir Doğaçlama Tiyatro Festivali 2 Aralık’ta başlayacak.

Oyun Hamuru Tiyatrosu tarafından bu yıl 6.’sı düzenlenecek olan İzmir Doğaçlama Tiyatro Festivali 2 Aralık’ta başlayacak. Festival kapsamında “Doğaçlama Fabrikası”, “Düello” ve“Hareketin Doğuşu” gösterileri izleyiciyle buluşacak.

İzmir’in dikkat çeken tiyatrotopluluklarından olan Oyun Hamuru Tiyatrosu’nun 2009 yılından bu yana aralıksızdüzenlediği İzmir Doğaçlama Tiyatro Festivali 6. kez tiyatroseverlerlebuluşacak. 2-3-4 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek festivalin bu yılkimottosu ise “Hareket x Zaman = Doğaçlama” olarak belirlendi. Festivalkapsamında Türkiye’nin dört bir yanından gelen doğaçlama tiyatro oyuncuları vekuramcıları Oyun Hamuru Tiyatrosu önderliğinde üç gün boyunca farklıformatlarda doğaçlama oyunlar sergileyecekler.

Ayrıca festival kapsamında 3Aralık Cumartesi günü Tiyatrohane’de ve 4 Aralık Pazar günü Han Tiyatrosu’ndaatölye çalışmaları yapılacak. ‘Eylem Temelli Sahne İnşası’ ve ‘Biyodinamik’konu başlıklarının ele alınacağı atölye çalışmalarını Sena Taşkapılıoğlu ve Gülbin Yeşil yönetecek.

Festival Programı

02 Aralık 2016 “DoğaçlamaFabrikası” Gösteri 20.00 Yer: Han Tiyatrosu
03 Aralık 2016 “Düello” Gösteri 20.00Yer: İzmir Sanat
04 Aralık 2016 “Hareketin Doğuşu”Gösteri 18:00 Yer: Han Tiyatrosu

Etiketler
Daha Fazla Göster

Risus Medya

Risus Medya, Afyonkarahisar merkezli olarak kültür, sanat, etkinlik, magazin, eğitim ve yaşam haberleri ağırlıklı olarak yayın yapmayı prensip edinmiş bir haber sitesidir. Haber sitemizin maliyetleri, haber yayınları, editörlük, yazarlık ve diğer tüm çalışmalar gönüllü ekibimiz tarafından finanse edilmekte ve yerine getirilmektedir. Sizler de yeteneğinizin ve ilginizin olduğu konularda bu güzel ekibimizin içinde yer almak isterseniz risusmedya@gmail.com adresine yazarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca kültür, sanat, etkinlik, magazin ve eğitim başta olmak üzere yayınlanmasını istediğiniz haberleri bize ulaştırabilirsiniz. Gerekli incelemeden sonra haberiniz en kısa sürede editörlerimiz tarafından yayına alınacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı