Milli Kültür ŞurasıŞura Hakkında Yazılar/Yorumlar

Hüseyin Akın – Kültür Şurası

KÜLTÜR ŞÛRASI:

III. Milli Kültür Şûrası Cumhurbaşkanımızın da katılımıyla gerçekleşti.

Şüphesiz Şûra ile ilgili çok geniş değerlendirmeler yapılacaktır gelecek günlerde. Ben sadece dışarıya dair yansımaları özetleyebilirim:
Kültürün devletin en üst makamı tarafından bir mesele olarak görülüp üçüncü kez geniş bir şekilde konuşulup tartışılması bu konuda bir kararlılık ifade etmesi bakımından oldukça sevindirici bir gelişme. Bu bir.

Böyle bir şûrada konuşmacı ve müzakerecilerin daha geniş bir yelpazeyi kapsamasını bekleyenler bunu göremediler. Şûra katılımcı programı bir kalemden çıkmış gibi. Bu iki.

Milli Kültür Şûrası’nda sayfalarında ve de kanallarında kültüre hiç yer vermeyenler bile çağrılıp söz sahibi olurken Milli Gazete’nin Milli Kültür Şûra’sında görülmeyişi manidardı. Bu da üç.

http://www.milligazete.com.tr/son_zamanlarin_enleri/huseyin_akin/kose_yazisi/33533

Etiketler
Daha Fazla Göster

Risus Medya

Risus Medya, Afyonkarahisar merkezli olarak kültür, sanat, etkinlik, magazin, eğitim ve yaşam haberleri ağırlıklı olarak yayın yapmayı prensip edinmiş bir haber sitesidir. Haber sitemizin maliyetleri, haber yayınları, editörlük, yazarlık ve diğer tüm çalışmalar gönüllü ekibimiz tarafından finanse edilmekte ve yerine getirilmektedir. Sizler de yeteneğinizin ve ilginizin olduğu konularda bu güzel ekibimizin içinde yer almak isterseniz risusmedya@gmail.com adresine yazarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca kültür, sanat, etkinlik, magazin ve eğitim başta olmak üzere yayınlanmasını istediğiniz haberleri bize ulaştırabilirsiniz. Gerekli incelemeden sonra haberiniz en kısa sürede editörlerimiz tarafından yayına alınacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı