Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/u8328530/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284
AfyonkarahisarEtkinlikManşetSivil ToplumYaşam

Görme engellilere kitap okundu

 

Afyonkarahisar Gençlik Merkezi gönüllüsü üniversiteliler, görme engelli öğrenciler için kitap okudu.

Kadayifçioğlu İlkokulu’ndaki görme engelliler sınıfına gelen üniversite öğrencileri, çocuklarla sohbet etti. Üniversiteliler, hikaye kitapları okudukları çocuklara, daha sonra pasta ikramında bulundu.

Görme engelliler sınıfı öğretmeni Özge Nilüfer Tunçkol, AA muhabirine, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün değerler eğitimi çerçevesinde, “Okuyun Paylaşalım, Gelin Kaynaşalım” projesi hazırladıklarını söyledi.

Proje kapsamında esnaf, sivil toplum kuruluşu üyeleri ve diğer okullardan öğrencilerin kendilerini ziyaret ederek çocuklara kitap okuduğunu belirten Tunçkol, şunları kaydetti:

“İşe geçen yıl, okuldaki diğer öğrencilerin engelli öğrencilerimizi ziyaretiyle başladık. Fark ettik ki çocuklar sadece benimle iletişim kuruyor. Öğrencilerimizin başkalarıyla da iletişim kurması, insanların onları fark etmesi, kabul etmesi, onların da var olduklarını hissetmesi için projenin kapsamını genişlettik. Sesli kitaplarımız var ama öğrencilerin küçük yaşta olması, sohbete de ihtiyaç duyması, paylaşımda bulunması, kitap okuması için bu projeyi hazırladık.”

Üniversite öğrencisi Özlem Göktaş ise hem kendilerinin hem de çocukların etkinlikten keyif aldığını, projeye katkı sağladıkları için mutlu olduklarını dile getirdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Risus Medya

Risus Medya, Afyonkarahisar merkezli olarak kültür, sanat, etkinlik, magazin, eğitim ve yaşam haberleri ağırlıklı olarak yayın yapmayı prensip edinmiş bir haber sitesidir. Haber sitemizin maliyetleri, haber yayınları, editörlük, yazarlık ve diğer tüm çalışmalar gönüllü ekibimiz tarafından finanse edilmekte ve yerine getirilmektedir. Sizler de yeteneğinizin ve ilginizin olduğu konularda bu güzel ekibimizin içinde yer almak isterseniz risusmedya@gmail.com adresine yazarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca kültür, sanat, etkinlik, magazin ve eğitim başta olmak üzere yayınlanmasını istediğiniz haberleri bize ulaştırabilirsiniz. Gerekli incelemeden sonra haberiniz en kısa sürede editörlerimiz tarafından yayına alınacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı