Başlangıç / Afyonkarahisar / “Gez Gör Afyonkarahisar” projesi hayata geçti

“Gez Gör Afyonkarahisar” projesi hayata geçti

 

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Gez Gör Afyonkarahisar” projesinde ilk gezi Büyük Taarruz’un başladığı topraklar olan Kocatepe’ye yapıldı.

“EL ELE İLK GEZİ KOCATEPE’YE”

Afyonkarahisar Belediyesi, yine bir ilke imza atarak halkımıza ülkemizin değişik illerindeki kültürel mirasımızı tanıtmak amacıyla “Gez Gör Afyonkarahisar” projesini hayata geçirdi.

Afyonkarahisarlılara ülkemizin sosyal, kültürel ve tarihi önemini kavratmak adına hayata geçen proje için bir adet otobüs kiralandı. Otobüs ilk seferini Kocatepe’ye yaptı. Afyonkarahisar Belediyesi ile Atatürkçü Düşünce Derneği Afyonkarahisar Şubesi işbirliğinde ‘El Ele İlk Gezi Kocatepe’ye’ isimli program eşliğinde Kocatepe’ye gitti.

YİNE BİR İLK

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban “Gez Gör Afyonkarahisar” projesinin ilk gezi programında öğrencileri Kocatepe’ye yolcu etti. Zafer Haftası etkinliklerine rast gelen bu etkinliğin önemine dikkat çeken Başkan Burhanettin Çoban, “Afyonkarahisar Belediyesi olarak bugün yine bir ilki gerçekleştiriyoruz. Belediye olarak 2012 model Mercedes Travego bir otobüsü 3 yıllığına kiralık. Otobüsümüz, Gez-Gör Afyonkarahisar adı altında Afyonkarahisar Belediyesi Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Halk İlişkiler Birimi bünyesinde faaliyet göstermektedir. Bu otobüsümüz, okullarımızı, sivil toplum kuruluşlarımızı, mahallelerimiz de muhtarlıklarımız aracılığı ile  hemşehrilerimizi tarihi, turizmi kültürü ve maneviyatı ile öne çıkmış illerimize götürecek. İlk il dışı gezimizi, Ankara’ya yapmayı planlıyoruz. Konya, Bursa, İstanbul, Çanakkale vb. illerimize turlar gerçekleştireceğiz.” dedi.

Afyonkarahisar Atatürkçü Düşünce Derneği ile yapılan işbirliği neticesinde otobüsün ilk seyahatini Kocatepe’ye gerçekleştirdiğini kaydeden Başkan Burhanettin Çoban; “İlk gezimizin Kocatepe olması Zafer Haftasında önemlidir. Bizimle işbirliği yapan Atatürkçü Düşünce Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Veli Cengiz ve yönetim kurulu arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Gez Gör Afyonkarahisar Otobüsümüze hizmet vereceği süre içerisinde, kazasız belasız yolculuklar diliyorum” diye konuştu.

BAŞKANIMIZ BÜYÜK DESTEK OLDU

Atatürkçü Düşünce Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı Veli Cengiz ise Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a böylesi güzel bir projeye öncülük ettiği için teşekkürlerini sundu. Kocatepe’ye gerçekleştirilen bu gezinin anlam ve önemine dikkat çeken ADD Afyon Şube Başkanı Veli Cengiz,  “İlk seferin Kocatepe’ye olması bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Bu ilk sefer Afyonumuz için  ülkemiz için çok önemli. Desteklerinden dolayı Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban ve İşadamı Hüseyin Şehitoğlu’na şükranlarımız sunuyorum. “ dedi.  İşadamı Hüseyin Şehitoğlu, Özel Kalem Müdürü Mehmet Savaş’ın da katıldığı “El Ele İlk Gezi Kocatepe’ye’ isimli programda “Gez Gör Afyonkarahisar” isimli otobüs, Kocatepe’ye uğurlanmak üzere yola çıktı.

Hakkında: Risus Medya

Risus Medya, Afyonkarahisar merkezli olarak kültür, sanat, etkinlik, magazin, eğitim ve yaşam haberleri ağırlıklı olarak yayın yapmayı prensip edinmiş bir haber sitesidir. Haber sitemizin maliyetleri, haber yayınları, editörlük, yazarlık ve diğer tüm çalışmalar gönüllü ekibimiz tarafından finanse edilmekte ve yerine getirilmektedir. Sizler de yeteneğinizin ve ilginizin olduğu konularda bu güzel ekibimizin içinde yer almak isterseniz risusmedya@gmail.com adresine yazarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca kültür, sanat, etkinlik, magazin ve eğitim başta olmak üzere yayınlanmasını istediğiniz haberleri bize ulaştırabilirsiniz. Gerekli incelemeden sonra haberiniz en kısa sürede editörlerimiz tarafından yayına alınacaktır.

Kontrol Ediliyor

23. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Ödülleri Sahiplerini Buldu…

Türkiye’de tiyatro-sinema dallarında en uzun soluklu ve sadece oyuncu ödülleri veren tek organizasyon olan “Sadri …

Bir Cevap Yazın