Başlangıç / Afyonkarahisar / Efsane parça Dombıra’nın bestekarı Afyon’a geliyor

Efsane parça Dombıra’nın bestekarı Afyon’a geliyor

Dombıra’nın bestecisi Arslanbek Sultanbekov, demokrasi nöbetinin 20. Günü olan 3 Ağustos Çarşamba günü saat 22:00’de Cumhuriyet Meydanı’nda Afyonkarahisarlılarla buluşacak.

ARSLANBEK SULTANBEKOV DEMOKRASİ NÖBETİNDE SAHNE ALACAK

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Afyonkarahisar’da da devam eden demokrasi nöbetlerinin 20. gününde Dombıra adlı destan türküsü ile adını herkese duyuran Arslanbek Sultanbekov konuk olacak.

Dombıra’nın bestecisi Arslanbek Sultanbekov, demokrasi nöbetinin 20. Günü olan 3 Ağustos Çarşamba günü saat 22:00’de Cumhuriyet Meydanı’nda Afyonkarahisarlılarla buluşacak.

Afyonkarahisar Belediyesi’nin resmi web sitesindeki duyuruda aşağıdaki ifadeler yer aldı:

Dombıra’nın bestecisi Arslanbek Sultanbekov, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın davetlisi olarak 3 Ağustos Çarşamba günü saat 22:00’de Afyonkarahisar’da sahne alacak. Kuzey Kafkasya kökenli Nogay Halk Müziği sanatçısı olan ve Dombıra’nın yazarı Arslanbek Sultanbekov’un sahne alacağı Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek geceye tüm halkımız davetlidir…

Hakkında: Risus Medya

Risus Medya, Afyonkarahisar merkezli olarak kültür, sanat, etkinlik, magazin, eğitim ve yaşam haberleri ağırlıklı olarak yayın yapmayı prensip edinmiş bir haber sitesidir. Haber sitemizin maliyetleri, haber yayınları, editörlük, yazarlık ve diğer tüm çalışmalar gönüllü ekibimiz tarafından finanse edilmekte ve yerine getirilmektedir. Sizler de yeteneğinizin ve ilginizin olduğu konularda bu güzel ekibimizin içinde yer almak isterseniz risusmedya@gmail.com adresine yazarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca kültür, sanat, etkinlik, magazin ve eğitim başta olmak üzere yayınlanmasını istediğiniz haberleri bize ulaştırabilirsiniz. Gerekli incelemeden sonra haberiniz en kısa sürede editörlerimiz tarafından yayına alınacaktır.

Kontrol Ediliyor

23. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Ödülleri Sahiplerini Buldu…

Türkiye’de tiyatro-sinema dallarında en uzun soluklu ve sadece oyuncu ödülleri veren tek organizasyon olan “Sadri …

Bir Cevap Yazın