AfyonkarahisarEtkinlikKültür-SanatManşetMüzik

Deva-i Nev dinleyenleri mest etti

 

AKSAM (Alimoğlu Kültür Sanat Araştırma Derneği)’ın katkılarıyla Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim görevlisi ve öğrencilerinin hazırladığı Deva-i Nev konseri dinleyenleri mest etti.

24 Aralık Perşembe günü saat 20:00’de Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen “Deva-i Nev Meşk Zincirinin Gönül Halkaları” adıyla hazırlanan ve Ermeni bestekarlardan seçme eserlerin icra edildiği konser dinleyiciler tarafından çok beğenildi.

Yaklaşık 45 dakika süren programın sonunda, dinleyenler “kısa geldi, keşke daha uzun sürse ve dinlemeye devam etseydik” ve “tekrarını mutlaka istiyoruz” diyerek olumlu görüşlerini belirttiler.

Deva-Nev Meşk Zincirinin Gönül Halkaları konserinde aşağıdaki isimler yer aldı:

Hazırlayanlar: Murat Ovalı (Viyolonsel), Emre Tektaş (Tanbur); Danışman: Okt. Yunus Emre Uğur; Konuk Solist: Öğr.Grv. Tunisa Canbay Yeşilçay; Konuk Sazlar: Öğr.Elm. Enis Ertan (Keman), Dilan Gülabi (Kemençe), Hasan Hüseyin Poyraz (Ney), Caner Erol (Kanun)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Risus Medya

Risus Medya, Afyonkarahisar merkezli olarak kültür, sanat, etkinlik, magazin, eğitim ve yaşam haberleri ağırlıklı olarak yayın yapmayı prensip edinmiş bir haber sitesidir. Haber sitemizin maliyetleri, haber yayınları, editörlük, yazarlık ve diğer tüm çalışmalar gönüllü ekibimiz tarafından finanse edilmekte ve yerine getirilmektedir. Sizler de yeteneğinizin ve ilginizin olduğu konularda bu güzel ekibimizin içinde yer almak isterseniz risusmedya@gmail.com adresine yazarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca kültür, sanat, etkinlik, magazin ve eğitim başta olmak üzere yayınlanmasını istediğiniz haberleri bize ulaştırabilirsiniz. Gerekli incelemeden sonra haberiniz en kısa sürede editörlerimiz tarafından yayına alınacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı