AfyonkarahisarMagazin

Cimcik mi, çıtır börek mi, banduma mı?

 

Elinden her iş gelen Fulya hoca bu sefer de yemek yapmadaki hamaratlığıyla göze çarpıyor.

Bir lisede öğretmenlik yapan ve kitaba düşkünlüğüyle tanıdığımız, öğrencilerine bol bol kitap okumayı aşılayan ve aynı zamanda sitemizde de editörlük yapan Fulya Çoşgun, tiyatro sahnesindeki oyunculuk performansıyla da göz doldurmuştu. Fulya hoca, öğretmenliği ve oyunculuğunun yanı sıra yemekte de çok iddialı olduğunu hissettirmekten geri kalmıyor.

Afyon ve Kütahya yöresinde “Cimcik Hamuraşı” adıyla bilinen ve lezzetli bir hamur işi olan yemeği yaptıktan sonra hiç utanmadan bir de fotoğraflarını paylaşmış. Sevgili Fulya hoca, bulan var bulamayan var, yiyen var yiyemeyen var. Yemeği yaptıktan sonra adını soranlara: “Sevgili Kastamonulular bu yemeğe ‘Bandırma’ diyorlarmış, Sivas taraflarında da ‘Çıtır Börek’ deniliyormuş. Peeeeh buna Haşgeş Kent’te ‘Cimcik’ derler, sadıç.” diye cevap veriyor.

İşte hünerli ellerden cimcik, çıtır börek, banduma… Adına ne derseniz deyin artık. Önemli olan adı değil tadı diyor ve afiyet olsun diyoruz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Risus Medya

Risus Medya, Afyonkarahisar merkezli olarak kültür, sanat, etkinlik, magazin, eğitim ve yaşam haberleri ağırlıklı olarak yayın yapmayı prensip edinmiş bir haber sitesidir. Haber sitemizin maliyetleri, haber yayınları, editörlük, yazarlık ve diğer tüm çalışmalar gönüllü ekibimiz tarafından finanse edilmekte ve yerine getirilmektedir. Sizler de yeteneğinizin ve ilginizin olduğu konularda bu güzel ekibimizin içinde yer almak isterseniz risusmedya@gmail.com adresine yazarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca kültür, sanat, etkinlik, magazin ve eğitim başta olmak üzere yayınlanmasını istediğiniz haberleri bize ulaştırabilirsiniz. Gerekli incelemeden sonra haberiniz en kısa sürede editörlerimiz tarafından yayına alınacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı