Kültür-Sanat

Anadolu Ateşi, Egeli seyircisiyle buluştu.

Anadolu’nun binlerce yıllık kültürel tarihini, her yöreden derlenmiş yüzlerce halk dansı figürü ve halk müziğini harmanlayarak yansıtan Anadolu Ateşi, Egeli seyircisiyle buluştu.

Gösterinin açılış konuşmasını yapan topluluğun Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, İzmir seyircisinin tekrar karşına çıkmaktan mutlu olduklarını dile getirdi. Konuşmasına başta Türkiye’nin değerli devlet balesi sanatçılarından Oktay Keresteci olmak üzere topluluğun eğitmen kadrosunu tek tek tanıtarak devam eden Erdoğan, yakın zamanda İzmir’de de Anadolu Ateşi Dans Okulu açılacağının müjdesini verdi.

“İlk Dans Öğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’e Saygı” söylemi ile başlayan Anadolu Ateşi gösterisi, 4 farklı kuşaktan 300 dansçı ve dev prodüksiyon ile 7’den 70’e izleyen herkese keyifli anlar yaşattı.

MUSTAFA ERDOĞAN’DAN EGE SEYİRCİSİNE ÖZEL HARMANDALI ZEYBEĞİ

Gecenin sonunda topluluğun Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, tüm eğitmenleriyle birlikte Ege seyircine özel harmandalı oynayarak izleyenlere sürpriz yaptı.

Daha Fazla Göster

Risus Medya

Risus Medya, Afyonkarahisar merkezli olarak kültür, sanat, etkinlik, magazin, eğitim ve yaşam haberleri ağırlıklı olarak yayın yapmayı prensip edinmiş bir haber sitesidir. Haber sitemizin maliyetleri, haber yayınları, editörlük, yazarlık ve diğer tüm çalışmalar gönüllü ekibimiz tarafından finanse edilmekte ve yerine getirilmektedir. Sizler de yeteneğinizin ve ilginizin olduğu konularda bu güzel ekibimizin içinde yer almak isterseniz risusmedya@gmail.com adresine yazarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca kültür, sanat, etkinlik, magazin ve eğitim başta olmak üzere yayınlanmasını istediğiniz haberleri bize ulaştırabilirsiniz. Gerekli incelemeden sonra haberiniz en kısa sürede editörlerimiz tarafından yayına alınacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı