Başlangıç / Afyonkarahisar / AKUT kuyuya düşen yavru domuzu kurtardı

AKUT kuyuya düşen yavru domuzu kurtardı

 

Afyonkarahisar’ın Erkmen beldesinde içi boş artezyen kuyusuna düşen yavru domuz, Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ekibince kurtarıldı.

Edinilen bilgiye göre merkeze bağlı Erkmen beldesinde ikamet eden Celal Kanlı, evinin bahçesindeki içi boş artezyen kuyusundan domuz sesi geldiğini duydu. Kuyuya bir yavru domuzun düştüğünü gören Kanlı, durumu belediyeye bildirdi. Ancak belediye ekibinin çabalarıyla çıkarılamayan yavru domuz için AKUT’tan yardım istendi.

Kısa sürede adrese gelen AKUT ekibi, halat yardımıyla kuyuya inerek yavru domuzu çıkardı. Yaklaşık 1 saat süren çalışma sonucunda kurtarılan yavru domuz ise tekrar doğaya bırakıldı.

Operasyon lideri Mithat Şener, gazetecilere yaptığı açıklamada, yavru domuzun kuyuya düştüğü bilgisi üzerine kısa sürede olay yerine gelerek müdahale ettiklerini söyledi.

İp yardımıyla 4 metrelik çukura indiklerini belirten Şener, “Hayvan aşağıda duvarın alt kısmında kendisine bir barınak yapmıştı ve oraya saklanıyordu. Ekip arkadaşımızla ikili bir sıkıştırma yaparak hayvanı bulunduğu yerden çıkardık ve kement yaparak yakaladık. Daha sonra, kendisine zarar vermemesi için hayvanı çuval içerisine koyup yukarı çıkardık. Bu şekilde operasyonu sonlandırdık.” diye konuştu.

Hakkında: Risus Medya

Risus Medya, Afyonkarahisar merkezli olarak kültür, sanat, etkinlik, magazin, eğitim ve yaşam haberleri ağırlıklı olarak yayın yapmayı prensip edinmiş bir haber sitesidir. Haber sitemizin maliyetleri, haber yayınları, editörlük, yazarlık ve diğer tüm çalışmalar gönüllü ekibimiz tarafından finanse edilmekte ve yerine getirilmektedir. Sizler de yeteneğinizin ve ilginizin olduğu konularda bu güzel ekibimizin içinde yer almak isterseniz risusmedya@gmail.com adresine yazarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca kültür, sanat, etkinlik, magazin ve eğitim başta olmak üzere yayınlanmasını istediğiniz haberleri bize ulaştırabilirsiniz. Gerekli incelemeden sonra haberiniz en kısa sürede editörlerimiz tarafından yayına alınacaktır.

Kontrol Ediliyor

Nasuh Mahruki ADD’ye Genel Başkan Yardımcısı oldu

AKUT Vakfı Başkanı Nasuh Mahruki Atatürkçü Düşünce Derneği’ne Genel Başkan Yardımcısı Oldu AKUT Vakfı Yönetim …

Bir Cevap Yazın