AfyonkarahisarEtkinlikGündemManşet

AKÜ’DE “18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİNİ ANMA” ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuvarı Türk Halk Müziği İcra Topluluğu tarafından “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma” etkinliği gerçekleştirildi.

Atatürk Kültür Merkezinde (AKM) gerçekleştirilen konserin şefliğini Öğretim Elemanı Taylan Akyüz, orkestra şefliğini ise Öğretim Elemanı Yiğit Aktaş yaptı. Konserin sunumunu ise Öğretim Elemanı Ender Arzuman yaptı. Anma töreninde Türk Halk Müziği Türküleri ve 18 Mart Çanakkale Türküleri icra edildi.

18 Martı konu alan belgesel gösteriminin ardından, Öğr. Grv. Eyip Koca, Öğr. Grv. Cenk Çöl, Okt. Haykad Kulaboğa, Öğr. Elemanı Yiğit Aktaş, Ömer Şahin, Ahmet Özen, Mehmet Ayhan, Emre Aydınkoş, Deniz Gülmez, Cemal Sav, Jale İlgün, Burak Kondu, Tuğçe Yorgun ve Hızır Çelik Türk Halk Müziği İcra Sazları ile canlı dinletiler gerçekleştirdi.

Etkinlik, konuk Solist Oyuncu Samet Kozanoğlu’nun gerçekleştirdiği halk oyunu gösterisiyle son buldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Risus Medya

Risus Medya, Afyonkarahisar merkezli olarak kültür, sanat, etkinlik, magazin, eğitim ve yaşam haberleri ağırlıklı olarak yayın yapmayı prensip edinmiş bir haber sitesidir. Haber sitemizin maliyetleri, haber yayınları, editörlük, yazarlık ve diğer tüm çalışmalar gönüllü ekibimiz tarafından finanse edilmekte ve yerine getirilmektedir. Sizler de yeteneğinizin ve ilginizin olduğu konularda bu güzel ekibimizin içinde yer almak isterseniz risusmedya@gmail.com adresine yazarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca kültür, sanat, etkinlik, magazin ve eğitim başta olmak üzere yayınlanmasını istediğiniz haberleri bize ulaştırabilirsiniz. Gerekli incelemeden sonra haberiniz en kısa sürede editörlerimiz tarafından yayına alınacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı