AfyonkarahisarEğitimEtkinlikKültür-SanatManşetMüzik

AKÜ’de 10. Amatör Çalgıcılar Festivali düzenlendi

 

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuvarı tarafından geleneksel 10. Amatör Çalgıcılar Festivali düzenlendi.

İbrahim Küçükkurt konferans salonunda düzenlenen ve Danışma Değerlendirme Kurulu Başkanlığını Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Melek Güneri Göküstün’ün Düzenleme Kurulu Başkanlığını ise Öğretim Elemanı Filiz Yıldız’ın üstlendiği festivale Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner ve AKÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Dr. Uğur Türkmen ile beraber çok sayıda kişi katıldı.

Çocukların modern çağın teknoloji bağımlılığından sıyrılarak yeni uğraşlara yönelmesinin teşvik edildiği ve çocukların zihinsel gelişiminin hızlanmasına katkı sağlayan müzikle daha iç içe olmalarının amaçlandığı festivale Afyonkarahisar dışında Eskişehir, Isparta, İstanbul, İzmir ve Kütahya’dan çok sayıda müzik eğitimcisi katıldı.

Dünyaca ünlü eserlerin icra edildiği festivalde 76 çocuk keman, piyano, gitar, yan flüt ve klarnet eşliğinde yeteneklerini sergiledi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Risus Medya

Risus Medya, Afyonkarahisar merkezli olarak kültür, sanat, etkinlik, magazin, eğitim ve yaşam haberleri ağırlıklı olarak yayın yapmayı prensip edinmiş bir haber sitesidir. Haber sitemizin maliyetleri, haber yayınları, editörlük, yazarlık ve diğer tüm çalışmalar gönüllü ekibimiz tarafından finanse edilmekte ve yerine getirilmektedir. Sizler de yeteneğinizin ve ilginizin olduğu konularda bu güzel ekibimizin içinde yer almak isterseniz risusmedya@gmail.com adresine yazarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca kültür, sanat, etkinlik, magazin ve eğitim başta olmak üzere yayınlanmasını istediğiniz haberleri bize ulaştırabilirsiniz. Gerekli incelemeden sonra haberiniz en kısa sürede editörlerimiz tarafından yayına alınacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı