Başlangıç / Afyonkarahisar / AKSAM, 1. İstişare Kurulu Toplantısını gerçekleştirdi

AKSAM, 1. İstişare Kurulu Toplantısını gerçekleştirdi

AKSAM 1. İstişare Kurulu Toplantısı, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AKSAM Yön. Kur. Başkanı İbrahim Alimoğlu, AKSAM Genel Koordinatörü Burhan Kul, AKÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç.Dr. Uğur Türkmen, akademisyenler, AKSAM eğitmenleri ve çalışanlarının katılımlarıyla dün (16 Ağustos Pazar) İkbal Termal Otel’de gerçekleşti.

17 Ağustos 2015 Pazartesi 15:30

alimoglu-aksam-istisare

AKSAM 1. İstişare Kurulu Toplantısı, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AKSAM Yön. Kur. Başkanı İbrahim Alimoğlu, AKSAM Genel Koordinatörü Burhan Kul, AKÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç.Dr. Uğur Türkmen, akademisyenler, AKSAM eğitmenleri ve çalışanlarının katılımlarıyla dün (16 Ağustos Pazar) İkbal Termal Otel’de gerçekleşti.

AKSAM Koordinatörü Burhan Kul tarafından, geçtiğimiz yıl düzenlenen etkinlikler ve mali tablolara ilişkin bilgiler ile 2015-2016 için planlanan etkinlikler ve eğitimlerin slayt eşliğinde sunumuyla başlayan toplantıda söz konusu etkinlik ve eğitimlerle yaklaşık 12500 kişiye ulaşıldığı belirtildi.

Sanat grupları arasında tiyatro topluluğunun eğitmeninden oyuncusuna tamamen gönüllü kişilerden oluştuğu, kayda değer hiçbir maliyet oluşturmadan 2 farklı oyun ve 7 ayrı temsille yaklaşık 2500 kişiye ulaşarak en çok izleyiciye ulaşan topluluk olduğu vurgulandı.

Sonrasında toplantı gündemini oluşturan konuların maddeler halinde ele alınarak devam ettiği toplantıda, karşılaşılan genel sorunlar ve çözüm önerileri tartışıldı. Yapılan etkinliklere halkın ilgisi ve katılım düzeyinin artırılması gibi konularda görüş alış verişinde bulunuldu.

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise, AKSAM’ın şehrimize kültür ve sanat adına yaptığı katkıların yadsınamaz olduğunu, belediye olarak bugüne kadar bu çalışmalara destek verdiklerini, bundan sonra da desteklerinin devam edeceğini, bir şehrin gelişmesi için kültür ve sanatın önemli olduğunu belirterek AKSAM’a hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Toplantıda, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AKÜ Konservatuvar Hocalarından Dr. Uğur Türkmen, İkbal Termal Otel Sahibi ve İş Adamı Salim Pancar ve Afyonkarahisar Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Abdullah Cemal Tola’ya çalışmalarından ve desteklerinden dolayı plaket takdimi yapıldı.

AKSAM’ın kültür ve sanat alanında Afyonkarahisar’daki tek sivil kuruluş olduğu belirtilen toplantının ardından katılımcıların akşam yemeğine geçmesiyle toplantı sona erdi.

Hakkında: Risus Medya

Risus Medya, Afyonkarahisar merkezli olarak kültür, sanat, etkinlik, magazin, eğitim ve yaşam haberleri ağırlıklı olarak yayın yapmayı prensip edinmiş bir haber sitesidir. Haber sitemizin maliyetleri, haber yayınları, editörlük, yazarlık ve diğer tüm çalışmalar gönüllü ekibimiz tarafından finanse edilmekte ve yerine getirilmektedir. Sizler de yeteneğinizin ve ilginizin olduğu konularda bu güzel ekibimizin içinde yer almak isterseniz risusmedya@gmail.com adresine yazarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca kültür, sanat, etkinlik, magazin ve eğitim başta olmak üzere yayınlanmasını istediğiniz haberleri bize ulaştırabilirsiniz. Gerekli incelemeden sonra haberiniz en kısa sürede editörlerimiz tarafından yayına alınacaktır.

Kontrol Ediliyor

İyi Kitap’ın Haziran sayısı çıktı

İyi Kitap’ın Haziran sayısı yine dopdolu bir içerikle karşınızda! Safter Korkmaz’ın hazırladığı “Çocuk ve gençlik …

Bir Cevap Yazın