EtkinlikKültür-Sanat

Akif’in Şiirlerini Çizgi İle Anlattılar

Milli şair Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerinin çizgilerle anlatıldığı “Mehmet Akif’in Çizgisi” adlı karikatür sergisi, Esenler’de açılıyor.

Esenler Belediyesi’nin, İstiklâl Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 81. yıldönümünde gerçekleştirdiği “Mehmet Akif’in Çizgisi” adlı karikatür sergisinde, Türkiye’nin önde gelen 19 karikatüristi, Akif’in şiirlerini çizgilerle anlatıyor. İstiklâl Marşı satırlarından Çanakkale’ye, Bülbül şiirinden Mahalle Kahvesi’ne kadar Akif’in birçok şiiri usta çizerlerin yorumuyla tuvale yansıdı. Satırlarda gizlenen dünyayı bugünkü kuşaklara anlatma amacıyla yola çıkan ve aralarında Hasan Aycın, Yusuf Akgün, Halimenur Sevim, Dağıstan Çetinkaya gibi 19 çizerin yer aldığı sergide, 46 eser sergileniyor. Sergi, 31 Aralık Pazar gününe kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

Tarih: 27.12.2017 Çarşamba

Yer: Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi

Nene Hatun Mah. 1. Kemal Hatipoğlu Caddesi 108. Sokak No:4 / Esenler

Daha Fazla Göster

Risus Medya

Risus Medya, Afyonkarahisar merkezli olarak kültür, sanat, etkinlik, magazin, eğitim ve yaşam haberleri ağırlıklı olarak yayın yapmayı prensip edinmiş bir haber sitesidir. Haber sitemizin maliyetleri, haber yayınları, editörlük, yazarlık ve diğer tüm çalışmalar gönüllü ekibimiz tarafından finanse edilmekte ve yerine getirilmektedir. Sizler de yeteneğinizin ve ilginizin olduğu konularda bu güzel ekibimizin içinde yer almak isterseniz risusmedya@gmail.com adresine yazarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca kültür, sanat, etkinlik, magazin ve eğitim başta olmak üzere yayınlanmasını istediğiniz haberleri bize ulaştırabilirsiniz. Gerekli incelemeden sonra haberiniz en kısa sürede editörlerimiz tarafından yayına alınacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı