AfyonkarahisarKültür-SanatTiyatro

Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu Perdelerini Açtı

Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu yeni sezon oyunu Salaklar Sofrası ile perdelerini açarak sanatseverlere merhaba dedi.

Francis Veber’in yazdığı, H. Can Utku tarafından tiyatroya uyarlanan ve Hasan Hüseyin Elmas’ın yönetmenliğinde sahnelenen tek perdelik komedi oyunu, ilk gösteriminde büyük beğeni topladı.

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve eşi Emine Çoban’ın ev sahipliğinde gerçekleşen prömiyere İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg.Özdemir Şan, Emniyet Müdürü Fahrettin Şen, Belediye Başkan Yard. Ayfer Örten, Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker, Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği (KETİB) Başkanı Metin Güler, Belediye Meclis Üyeleri, Özel Kalem Müdürü Mehmet Savaş, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Emel Sarlık, Zabıta Müdürü Murat Gürsan, Yüntaş A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Sarlık ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, oyun sonunda performanslarından dolayı oyunculara çiçek ve teşekkür belgesi takdim ederken, prömiyere katılan Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği Başkanı Metin Güler’e de ayrıca teşekkür etti. Birlik Başkanı Metin Güler ise yaptığı konuşmada Afyonkarahisar Belediyesi Şehir Tiyatrosunun, Başkan Çoban’ın destekleriyle daha da büyüyüp ilerleyeceğine inandığını söyleyerek Belediye Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Hasan Hüseyin Elmas’a şilt takdim etti.

5 Ocak’ta prömiyeri yapılan oyun, 16 Şubat tarihine kadar her Çarşamba ve Cuma saat 20:00’de RAM Salonunda (Eski Halk Eğitim Merkezi) ücretsiz olarak izlenebilecek.

Daha Fazla Göster

Risus Medya

Risus Medya, Afyonkarahisar merkezli olarak kültür, sanat, etkinlik, magazin, eğitim ve yaşam haberleri ağırlıklı olarak yayın yapmayı prensip edinmiş bir haber sitesidir. Haber sitemizin maliyetleri, haber yayınları, editörlük, yazarlık ve diğer tüm çalışmalar gönüllü ekibimiz tarafından finanse edilmekte ve yerine getirilmektedir. Sizler de yeteneğinizin ve ilginizin olduğu konularda bu güzel ekibimizin içinde yer almak isterseniz risusmedya@gmail.com adresine yazarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca kültür, sanat, etkinlik, magazin ve eğitim başta olmak üzere yayınlanmasını istediğiniz haberleri bize ulaştırabilirsiniz. Gerekli incelemeden sonra haberiniz en kısa sürede editörlerimiz tarafından yayına alınacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı