Başlangıç / Afyonkarahisar / 7. Marsyas Festivali’nin tanıtım toplantısı yapıldı

7. Marsyas Festivali’nin tanıtım toplantısı yapıldı

 

Afyonkarahisar’ın Dinar İlçesi’nde bu yıl 7.si düzenlenecek olan Uluslararası Marsyas Kültür Sanat ve Müzik Festivali’nin tanıtım toplantısı yapıldı.

1-5 Haziran 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalin Suçıkan Park’ta yapılan tanıtım programına Kaymakam Mustafa Şahin, Belediye Başkanı Saffet Acar, AKÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. İsa Sağbaş, İİBF Dekanı Prof. Dr. Selçuk Akçay, AKÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç.Dr. Uğur Türkmen, komite üyeleri ve konservatuvar öğrencileri katıldı.

Öğretim Görevlisi Fakı Can Yürük’ün yaptığı açıklamaya göre festival 6 kısımdan oluşacak.

1.Kısım, Ulusal ve Uluslararası Flüt Yarışmaları.
2.Kısım, Sempozyum. Sempozyumun şair, müzik bilimcisi, akademisyen, bürokrat ve müzik yazarı olmak üzere çok çeşitli katılımcıları olacak.
3.Kısım, Belgesel. Dinar’ın Çöl Ovası yöresinde yaşayan kadınların yaşamlarını ve kültürlerini konu alan “Çöl Ovası Kadınları” başlıklı belgeselin gösterimi festivalin resmi açılışında gerçekleşecek.
4.Kısım, Sergiler. Sergiler de kendi aralarında üçe ayrılıyor. Bunlar karma resim sergisi, karma seramik sergisi ve Prof.Dr. Güler Ertan fotoğraf sergisi.
5.Kısım, Söyleşiler ve Konferans. Dinarlı halk şairi Süleyman Uysal ve Âşık Yoksul Derviş’in katılımları ile bir söyleşi gerçekleşecek. Diğer bir söyleşi ise THM Sanatçısı Erol Parlak tarafından gerçekleştirilecek. Öğr.Grv. Türker Göksel ise “liderlik ve etkin yönetim” başlıklı bir konferans verecek.
6.Kısım, konser etkinlikleri. Dinar halkının da yoğun katılım göstereceği düşünülen konserlerin ülkemizde gelişen üzücü hadiseler sonucu düşük yoğunluklu olarak, eğlence ağırlıklı olmasından öte sanatsal ağırlıklı konserler olması yönünde bir karar alındığı belirtildi.

Hakkında: Risus Medya

Risus Medya, Afyonkarahisar merkezli olarak kültür, sanat, etkinlik, magazin, eğitim ve yaşam haberleri ağırlıklı olarak yayın yapmayı prensip edinmiş bir haber sitesidir. Haber sitemizin maliyetleri, haber yayınları, editörlük, yazarlık ve diğer tüm çalışmalar gönüllü ekibimiz tarafından finanse edilmekte ve yerine getirilmektedir. Sizler de yeteneğinizin ve ilginizin olduğu konularda bu güzel ekibimizin içinde yer almak isterseniz risusmedya@gmail.com adresine yazarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca kültür, sanat, etkinlik, magazin ve eğitim başta olmak üzere yayınlanmasını istediğiniz haberleri bize ulaştırabilirsiniz. Gerekli incelemeden sonra haberiniz en kısa sürede editörlerimiz tarafından yayına alınacaktır.

Kontrol Ediliyor

23. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Ödülleri Sahiplerini Buldu…

Türkiye’de tiyatro-sinema dallarında en uzun soluklu ve sadece oyuncu ödülleri veren tek organizasyon olan “Sadri …

Bir Cevap Yazın