AfyonkarahisarKültür-SanatManşetSinema

1915 Hafızalarda Kalanlar belgeseline jüri özel ödülü

 

Afyonkarahisar Belediyesi’nin katkılarıyla hazırlanan “1915 Hafızalarda Kalanlar Afyonkarahisar” isimli belgesel film, 1. Çanakkale Kısa Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülüne layık görüldü.

“Çanakkale’de Şehit Olan Afyonkarahisarlılar” isimli kitaptan esinlenerek yola çıkan Batu Medya’nın hazırladığı “1915 Hafızalarda Kalanlar Afyonkarahisar” isimli belgesel, Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yıl dönümü dolayısıyla ana teması “Çanakkale ruhu” olarak belirlenen festival kapsamında ön elemeyi geçerek finale kaldı. Ön elemenin ardından finalde 15 filmin değerlendirmesi jüri tarafından yapıldı.

Jürinin açıkladığı sonuçlara göre, Adem Akyol’un yönetmenliğini yaptığı “1915 Hafızalarda Kalanlar” isimli kısa film jüri özel ödülüne layık görüldü. Yönetmenliğini Doruk Can Akca’nın yaptığı “Dumlupınar Son Dalış” birinci olurken, Erkan Özcan’ın “Sonsuza Kadar Dumlupınar” adlı filmi ikinci, Ali Kerem Gülermen’in “Siper İçinde” filmi de üçüncü seçildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Risus Medya

Risus Medya, Afyonkarahisar merkezli olarak kültür, sanat, etkinlik, magazin, eğitim ve yaşam haberleri ağırlıklı olarak yayın yapmayı prensip edinmiş bir haber sitesidir. Haber sitemizin maliyetleri, haber yayınları, editörlük, yazarlık ve diğer tüm çalışmalar gönüllü ekibimiz tarafından finanse edilmekte ve yerine getirilmektedir. Sizler de yeteneğinizin ve ilginizin olduğu konularda bu güzel ekibimizin içinde yer almak isterseniz risusmedya@gmail.com adresine yazarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca kültür, sanat, etkinlik, magazin ve eğitim başta olmak üzere yayınlanmasını istediğiniz haberleri bize ulaştırabilirsiniz. Gerekli incelemeden sonra haberiniz en kısa sürede editörlerimiz tarafından yayına alınacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı